Co kupić dziecku na roczek? Najciekawsze prezenty z okazji pierwszych urodzin

Pierwszy rok w życiu dziecka

Dwunasty miesiąc życia dziecka to szczególny okres w jego życiu. W tym czasie większość dzieci potrafi samodzielnie stać na nóżkach i opierając się o meble przesuwać się do przodu. Niektóre umieją już chodzić, podejmują pierwsze próby samodzielnego jedzenia. Czas ten związany jest z bardzo intensywnym rozwojem ruchowym, emocjonalnym i intelektualnym. Bez względu na to co dziecko potrafi a czego nie, każde w tym wieku jest bardzo energiczne i ciekawe świata. Duże znaczenie w rozwoju dziecka maja zabawki, wpływają one na wielokierunkowy rozwój dziecka.

Co kupić dziecku na roczek?

Decydując się na zakup prezentu dla rocznego maluszka nie mamy zbyt dużego problemu, ponieważ rynek obfituje w atrakcyjne zabawki, które można wręczyć jako prezent na pierwsze urodziny. Jednak aby nie zgubić się w morzu zabawek i nie kupić dziecku czegoś zupełnie nieodpowiedniego należy mieć podstawową wiedzę o potrzebach rocznego dziecka. Najważniejszą kwestią w wyborze prezentu jest orientacja w tym czego dziecko w tym wieku potrzebuje, co może pomóc mu w rozwoju i dać wiele radości.

Najciekawsze prezenty z okazji pierwszych urodzin

Wśród wielu zabawek do najciekawszych jako prezent na pierwsze urodziny możemy wymienić:

Pchacze i chodziki

Tego typu zabawki są idealne dla tych dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie chodzić. Zabawki tego typu wspomagają rozwój ruchowy i pomagają utrzymać dziecku równowagę, Taki prezent to nieocenione wsparcie i pomoc dla malucha. Producenci proponują cały szereg różnego rodzaju pchaczy czy chodzików, wszystkie są wesołe i kolorowe, przyciągają uwagę dziecka i zachęcają do podejmowania pierwszych kroków.

Jeździki, autka, rowerki

Tutaj wchodzimy już na wyższy szczebel zaawansowania, Jeżeli dziecko ma już za sobą pierwsze kroki i szuka urozmaicenia w poruszaniu się, to niesamowitą radość sprawi mu prezent na pierwsze urodziny w postaci mini pojazdu, tj. autko, rowerek czy jeździk. Pojazdy dla tej grupy wiekowej tworzone są również z troską nie tylko o dobrą zabawę ale również o bezpieczeństwo dziecka. Pojazdy są stabilne, rączki przystosowane do małych dłoni dziecka, siedzisko zapobiega zsunięciu się z niego a całość kolorowa i zachęcająca do zabawy. Pojazdy są idealnym prezentem z okazji pierwszych urodzin zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, rozwijają zdolności motoryczne i zachęcają do poznawania otoczenia.

Klocki i układanki

Te zabawki znają dzieci od pokoleń, kiedyś proste drewniane, dzisiaj nowoczesne, edukacyjne, czasem interaktywne. Klocki uwielbiają wszystkie dzieci, jest to bardzo pożądany przez malucha przedmiot. Wręczając go na pierwsze urodziny jako prezent masz pewność, że obdarowany będzie zadowolony. Klocki oprócz szalonej zabawy mają również funkcje edukacyjne, rozwijają zdolności manualne, kreatywność oraz rozwój myślenia produktywnego.

Zabawkowe instrumenty muzyczne, tj. bębenek, akordeon, cymbałki

Instrumenty, dają niesamowitą radość maluchom, które uwielbiają hałas i głośne brzmienie, W wykonaniu rocznego dziecka nie zawsze może to być pożądane dla uszu dorosłych domowników, jednak  ta forma zabawy ma znaczenie edukacyjne i wpływa na rozwój umiejętności muzycznych młodego człowieka. Bez wątpienia tego typu prezent na pierwsze urodziny na pewno wzbudzi entuzjazm u maluszka.

Stoliki edukacyjne i interaktywne

Takie stoliki to absolutny hit ostatnich lat, dają różne możliwości zabawy, można bawić się samemu lub z innymi, są kolorowe, głośne, pełne ciekawych kształtów, figur, literek, cyferek lub budowli. Tego typu zabawka to absolutny must have każdego maluszka, kupując ją dziecku na roczek może stać się najciekawszym prezentem z okazji urodzin.

 

Poprzedni artykułZabawki sensoryczne- czym się charakteryzują?
Następny artykułJaki prezent na chrzest? Najciekawsze propozycje na chrzciny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj